5 największych zalet marki TGB

on
Kategorie:Bez kategorii

Taiwan Golden Bee, bo tak rozszyfrowuje się skrót nazwy marki producenta quadów z Dalekiego Wschodu, z czasem stał się synonimem quadów z górnej półki. Dlaczego “tajwańska złota pszczoła” pofrunęła tak wysoko?

Azjatycki tygrys

Nie bez powodu państwo ze stolicą w Tajpej zyskało miano jednego z gospodarczych azjatyckich tygrysów. Ciężka praca Azjatów poskutkowała szeregiem sukcesów w wielu gałęziach przemysłu, a jednym z nich jest przemysł motoryzacyjny i maszynowy.

Swoją cegiełkę dołożyła do tego założona w 1978 roku firma TGB, która za przedmiot swojej działalności przyjęła produkcję skuterów, motocykli, quadów, silników oraz jednostek napędowych. O ile producent zaczynał od wytwarzania licencyjnych skuterów, to obecnie największą popularność przyniosły mu właśnie nowoczesne quady.

1 – Konkurencyjne produkty

Topowym modelem marki jest quad TGB Blade 1000. “Ostrze”, bo tak należy przetłumaczyć nazwę maszyny, bez kompleksów może stawać w szranki z maszynami amerykańskich konkurentów. Za jego napęd odpowiada silnik o mocy 83 KM, który został sparowany z automatyczną bezstopniową przekładnią CVT. 

Skrzynia biegów przekazuje moc na 2 lub 4 koła, a sprzęt posiada możliwość blokady dyferencjału, co zdecydowanie poprawia jego właściwości w terenie. Blade 1000 został wyposażony również w akcesoria, które doceni każdy miłośnik użyteczności w pojazdach ATV – mowa tutaj m.in. o wyciągarce i haku holowniczym. Dzięki nim, quady TGB doskonale sprawdzą się nie tylko w terenie, ale również w pracach gospodarczych.

2 – Design

Czterokołowców TGB nie sposób pomylić z maszynami innych producentów. Dzieje się tak za sprawą unikatowego designu pojazdów tajwańskiego potentata. Tajwańczycy przykładają dużą wagę do warstwy wizualnej swoich produktów. 

Ciekawie narysowana linia atrapy chłodnicy w połączeniu w ledowymi światłami i kierunkowskazami buduje wizję sylwetki zadziornej, agresywnej i skorej do rywalizacji. Przywiązanie do detali sprawia, że quady z Tajpej to nie tylko typowe woły robocze lub terenowe zabawki, ale pojazdy które mogą cieszyć oko.

3 – Specjalizacja

Firma TGB postawiła na specjalizację produkcji w obrębie jednostek napędowych i skrzyń biegów. Na przestrzeni lat, Tajwańczycy zostali liderami w dziedzinie wytwarzania automatycznych bezstopniowych przekładni w układzie CVT. Rewelacyjne skrzynie biegów o zmiennej prędkości marki TGB są eksportowane na cały świat i używane w pojazdach również europejskich producentów motocykli i samochodów.

Tajwański producent zdecydował się również na samodzielne projektowanie i produkowanie niezawodnych nowoczesnych silników dwusuwowych i czterosuwowych.

4 – Konkurencyjna cena

Optymalizacja procesów produkcyjnych oraz daleko idąca specjalizacja pozwoliły na zaoferowanie ceny niższej niż w przypadku amerykańskich konkurentów. Wpływ na to mają również niższe koszty pracy w Azji Południowej, niemniej jednak w niczym nie ujmuje to jakości produktów TGB. 

Dość powiedzieć, że TGB jest najlepiej sprzedającą się marką quadów na tak wymagających rynkach, jak Francja i Niemcy.

5 – Nagrody i wyróżnienia

Taiwan Golden Bee może się również pochwalić szeregiem nagród i wyróżnień. Z ich długiej listy na zaakcentowanie zasługuje m.in. tytuł Quada roku 2007 we Francji, Użytkowego  quada roku 2010 w Czechach oraz Quada roku 2013 w Niemczech.

Maszyny TGB odnoszą również sukcesy w sportach motorowych i wyczynowych na całym świecie.

0