Największe zalety Polaris Scrambler XP 1000

on
Kategorie:Bez kategorii

Firma Polaris przyprawia o szybsze bicie serca wszystkich pasjonatów off-roadu, ponieważ jest to jeden z czołowych producentów czterokołowców w skali świata. Model XP 1000 firmy z północnoamerykańskiej Minnesoty to maszyna dla najbardziej wymagających, a zarazem najodważniejszych adeptów wyczynowej jazdy.

Firma Polaris – najlepsze quady z USA

W śnieżnych ostępach miasteczka Medina, nieopodal granicy z Kanadą zrodziła się firma, która zdobyła doświadczenie w produkcji skuterów śnieżnych oraz innych środków transportu przeznaczonych do operowania w trudnym terenie. Z czasem walory znakomitych produktów producenta znad Wielkich Jezior zyskały uznanie na całym globie, pretendując firmę Polaris do miana lidera w swojej klasie.

Jednostka napędowa quada Scrambler

Quad Polaris Scrambler XP 1000 to jedna z najnowszych propozycji dla profesjonalistów. Za napęd maszyny i jej oszałamiające osiągi w terenie odpowiada silnik o pojemności blisko 1 dm³, który generuje moc aż 89 KM. 

Biorąc pod uwagę, że quad waży zaledwie 360 kg, inżynierowie osiągnęli został znakomity stosunek mocy do masy – około 4 kg na 1 KM. Jest to wartość na poziomie Audi RS7, a dla porównania popularne samochody osobowe posiadają stosunek masy do mocy na poziomie 18-20 kg na 1 KM.

Czym wyróżnia się Polaris Scrambler XP 1000?

Jednak moc to nie jedyny czynnik odpowiadający za imponujące właściwości, jakimi odznacza się Polaris. Quady z serii Scrambler XP 1000 zostały wyposażone w wysokiej klasy amortyzatory oraz nowoczesne zawieszenie wielowahaczowe o dużym skoku.

Silnik terenowego wyczynowca został sprzężony z automatyczną bezstopniową przekładnią, a napęd przekazywany jest na wszystkie koła w systemie AWD. Aby ułatwić użytkownikom okiełznanie bestii ze stajni Polarisa, Scramblera wyposażono w najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne i elektroniczne.

Nowoczesne wyposażenie quada

Na długiej liście wyposażenia modelu XP 1000 znalazły się systemy, takie jak m.in. ESP, wspomaganie hamowania, wspomaganie kierownicy, adaptacja charakterystyki prowadzenia do stylu jazdy i terenu, a także system aktywnej kontroli zjazdu.

Wygody użytkowania dopełnia komfortowa kanapa, która w połączeniu z doskonałym zawieszeniem oraz precyzyjnym układem kierowniczym, pozwala na osiąganie prędkości rzędu 100 km/h nawet na wyboistej leśnej drodze.

Serwis quada Polaris

Polaris zadbał również o rozwiązania ułatwiające serwisowanie. Wśród nich wymienić warto wyższe umieszczenie wlotu powietrza, co w zestawieniu z wysokiej klasy filtrami pozwala zwielokrotnić wytrzymałość jednostki napędowej na kurz, pył i inne zanieczyszczenia powszechne w trudnym terenie. 

Quady marki Polaris rewelacyjnie nadają się również do tuningu i różnego rodzaju modyfikacji, które sprzyjają odnoszeniu jeszcze większych sukcesów w sportach motorowych klasy ATV.

Największe zalety terenowej bestii Polaris

Co przemawia za wyborem naszego bohatera? Największe zalety quada Polaris Scrambler XP 1000 to:

  • doskonały stosunek masy do mocy,
  • wytrzymałe zawieszenie o dużym skoku,
  • szeroki wachlarz wyposażenia standardowego i dodatkowego,
  • wygoda użytkowania i serwisowania maszyny,
  • agresywna stylistyka,
  • prestiż marki Polaris.
0